فرماندار شهرستان کاشمر
مسلم ساقی
فرماندار شهرستان کاشمر

    .
۱۴۰۰/۰۷/۲۰

استاندار خراسان رضوی در جلسه جمع بندی سی‌ودومین سفر شهرستانی به شهرستان باخرز مطرح کرد؛

۵۵ مصوبه سفر به شهرستان باخرز، توافقی میان شهرستان، مدیران استانی و با نظارت ستاد استانداری است/قوانین دست و پا گیر، ترمز خدمت رسانی به مردم/تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در سطح کشور و استان از تاکیدات رئیس جمهور است

استاندار خراسان رضوی قوانین دست و پا گیر را ترمز خدمت رسانی به مردم دانست و گفت: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در سطح کشور و استان از تاکیدات رئیس جمهور است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان در جلسه جمع بندی سفر به شهرستان باخرز که در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: از سال گذشته سفرهای شهرستانی را با یک برنامه در قالب حضور میدانی آغاز کردیم و اکنون دور اول سفرهای شهرستانی به پایان رسید.

استاندار خراسان رضوی افزود: در سفرهای شهرستانی بازدید از پروژه‌ها، دیدارهای مردمی و شناخت نسبت به پتانسیل‌های منطقه صورت گرفت و نقشه راهی برای توسعه شهرستان‌ها تدوین شد.

وی با اشاره به چگونگی فرآیند انجام سفرهای شهرستانی ادامه داد: قبل از حضور در شهرستان‌ها تیم‌های ارزیاب به شهرستان اعزام و مشکلات را احصا می‌کردند و سپس سفرها شکل می‌گرفت و در نهایت مصوباتی برای توسعه شهرستان‌ها تدوین می‌‌شد.

معتمدیان تصریح کرد: مصوبات سفرهای شهرستانی عمدتا بر مبنای کار کارشناسی و مطالبات مردمی به تصویب می‌رسد و در این راستا سفرهای شهرستانی یک ایده جدیدی است که تحرک بخشی در سطح استان ایجاد کرد.

استاندار خراسان رضوی ابراز کرد: ۵۵ مصوبه سفر به شهرستان باخرز، توافقی میان شهرستان، مدیران استانی و با نظارت ستاد استانداری است.

وی با بیان اینکه سفرهای شهرستانی، نهادینه کردن مطالبه گری است، افزود: از ظرفیت‌های قانونی برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و واگذاری آن‌ها به بخش خصوصی باید استفاده کرد تا مورد بهره برداری و استفاده مردم قرار بگیرند.

معتمدیان با اشاره به اینکه تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در سطح کشور و استان از تاکیدات رئیس جمهور است، گفت: باید بر روی پروژه‌های نیمه تمام اولویت دار متمرکز شد و آن‌ها را تعیین تکلیف کرد.

استاندار خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: فرآوری، بسته بندی و برند سازی محصولات خاص هر منطقه باید دنبال شود. در این راستا عمده ایجاد اشتغال‌ها در صنایع فرآوری است و لذا حتما باید در بحث مزیت‌های شهرستان باخرز مطالعه دقیقی صورت بگیرد.

وی در پایان با اشاره به اینکه قوانین دست و پا گیر، به نوعی ترمز خدمت رسانی به مردم است، اظهار کرد: تغییر رویکردی باید ایجاد شود تا کار مردم زمین نماند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۱۰۳۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان