فرماندار شهرستان کاشمر
مسلم ساقی
فرماندار شهرستان کاشمر

    .
۱۴۰۰/۰۶/۲۰

فرماندارکاشمر

نماز جمعه؛ سنگر وحدت و عزت

مسلم ساقی، فرماندار کاشمر نیز در مراسم تجلیل و معارفه امام جمعه کاشمر با اشاره به سخنان امام راحل در خصوص اهمیت و جایگاه نماز جمعه گفت: ایشان نماز جمعه را سنگر وحدت و عزت دانسته‌اند و در جایگاه نماز جمعه از هرگونه اختلاف و تفرقه برحذر داشته‌اند و بر حفظ وحدت و همبستگی مردم تاکید موکد داشته‌اند.

وی با بیان اینکه امام راحل نماز جمعه را نماد حکومت و هدایت جمعی دانسته‌اند، افزود: بر اساس تاکیدات رهبر معظم انقلاب و امام راحل باید جمعیت‎ حاضران در مراسم نماز جمعه بیشتر شود.

ساقی عنوان کرد: در حوزه سیاسی حضرت امام خمینی(ره) تاکید داشته‌اند که با توجه به وضعیت زمان و احتیاج مسلمانان در هر منطقه به اتحاد و همبستگی و آشنایی بهتر با مسائل روز اقامه نماز جمعه شود.

فرماندار کاشمر با اشاره به اینکه امام راحل هدف از برگزاری نماز جمعه را اثرگذاری تربیتی، ارشادی، آگهی‌بخشی نسبت به مبانی دینی و اندیشه‌سازی نسبت به حاضران در نماز می‌دانند، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب نه تنها تاکید بر وحدت و همبستگی دارند، بلکه منبرهای نماز جمعه باید پرجاذبه باشد تا جوانان جذب شوند.

وی گفت: حجت‌الاسلام طباطبایی که حدود شش سال در این شهرستان مسئولیت مهم امامت جمعه را برعهده داشته‌اند تمام خصوصیاتی که در بیانات و دیدگاه‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب بود در روحیات و رفتار و کردار و گفتار ایشان نیز وجود داشته است.

ساقی با بیان اینکه امام جمعه کاشمر همیشه نقدهای مشفقانه را پشت درب‎های بسته به مسئولان گوشزد نمودند و ما با گوش جان خریدار بودیم، در خصوص امام جمعه جدید کاشمر عنوان کرد: امام جمعه جدید کاشمر در نقاط مختلف کشور مسئولیت امامت جمعه را برعهده داشتند و چندین سال است که رئیس دانشگاه پیام نور کاشمر نیز هستند.

فرماندار کاشمر در پایان با گرامیداشت سالروز درگذشت آیت‌الله طالقانی به عنوان اولین امام جمعه تهران افزود: آیت‌الله طالقانی شخصیتی مستقل داشت و هنگام بروز مشکلات و اختلافات میانجیگری می‎نمود و در میان انقلابیون به عنوان پیک دوستی و صلح معروف بود.


منبع : زیرپرتال فرمانداری کاشمر
بازدید : ۲۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان