فرماندار شهرستان کاشمر
مسلم ساقی
فرماندار شهرستان کاشمر

    .
۱۴۰۰/۱۰/۱۲

ارزیابی از اجرای مانور وعمکلرد و واکنش دستگاههای عضو ‏مدیریت بحران رضایت بخش است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری پس از برگزاری مانور بزرگ زلزله و اسکان اضطراری روز هفتم دی ماه جلسه ‏ارزیابی و جمع بندی مانور با حضور فرماندار و اعضای ستاد پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان کاشمردر محل فرمانداری برگزارشد. ‏
مسلم ساقی فرماندار شهرستان کاشمر ضمن تشکر از حضور و اقدام به موقع ‏دستگاه‌ها اظهارداشت: طبق سناریویی که از قبل تهیه شده بود و اقدامات غیرقابل پیش بینی و ‏درلحظه من جمله سرقت،آبگرفتگی معابر سایت اسکان اضطراری ،آتش سوزی و ایجاد راهبندان ‏در مسیرهای منتهی به سایت ، ارزیابی کلی ما از اجرای مانور وعمکلرد و واکنش دستگاههای عضو ‏مدیریت بحران رضایت بخش است و ارزیابی تخصصی تر بر اساس عملکرد دستگاه‌ها و ‏مستندات و گزارشهای تیم های ارزیابی  انجام و به دستگاهها اعلام خواهدشد.‏
فرماندار شهرستان کاشمر با بیان اینکه ما می توانیم هر روز قوی تر از روز قبل باشیم در ‏صورتیکه بتوانیم  تغییر نگرش در فکر و ذهنمان رخ دهد خاطرنشان کرد: ازدیدگاه علمی مدیریت بحران یعنی اتفاقی افتاده و ما به لحاظ امداد و اسکان و طی مراحل مختلف مدیریت بحران اقداماتی انجام می‌دهیم
ساقی با بیان اینکه براساس رهبری بحران باید اقداماتی قبل،حین و بعد از بحران انجام دهیم  تا بتوانیم در هنگام بروز حادثه اصلی خسارات را کاهش دهیم خاطرنشان کرد این مانور یک تمرین جدی بود تا با انجام یکسری اقدامات قبل ازوقوع بحران از قبیل مقاوم‌سازی ،آموزش ،بروزرسانی تجهیزات خسارات در حوادث و بحران ها را کاهش دهیم.
وی تصریح نمود هدفگذاری ما شناسایی، آسیب شناسی نقاط آسیب پذیر و تقویت نقاط قوت بود ضرورت دارد همه تجربیات و نتایج این مانور توسط دستگاههای عضو  به دبیرخانه شورای بحران شهرستان  ارسال شود.
رئیس ستاد پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان کاشمر تصریح نمود دستگاهها باید توانایی و آشنایی نیروهای انسانی به وظایف خود داشته باشند و نسبت به بازبینی نقاط ضعف و قوت و برگزاری دوره‌های آموزشی باسرفصل‌های مشخص برای اعضا مدیریت بحران برنامه ریزی کنند.
ساقی خاطرنشان کرد :دستگاههای عضو ستاد پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران باید نسبت به بازبینی تجهیزات و ملزومات اتاق مدیریت بحران خود اقدام نمایند و ضمن بروزرسانی این تجهیزات براساس یک نیازسنجی امکانات و تجهیزات مورد نیاز خود را از استان مطالبه نمایند.
فرماندار کاشمر گفت براساس ارزیابی های اولیه داشتن یک نقشه راه در حوزه شهری و روستایی برای شناسایی و مکان یابی برای اسکان اضطراری مورد نیاز است.
وی گفت همچنین باید یک بانک اطلاعاتی توسط هردستگاه از تجهیزات ،موقعیت های جغرافیایی  اطلاعات عملیاتی و کتابخانه ای تهیه و دراختیار دبیرخانه مدیریت بحران قرار گیرد.
 وی با اشاره به زلزله خیز بودن شهرستان تصریح نمود هر دستگاه اجرایی باید معین شهرستانی خود را بشناسد تا در مواقع بحرانی بتوانیم از ظرفیت این دستگاه ها استفاده نماییم.
فرماندار گفت : در حوزه شبکه بهداشت دو شهرستان گناباد و تربت حیدریه به عنوان دو دانشگاه مستقل باید تفاهم نامه معین با شبکه بهداشت و درمان شهرستان امضا شود تا براین اساس در مواقع بحران بتوانیم از این ظرفیتها بیشتر استفاده نماییم
وی خاطر نشان کرد ضعف آموزش در همه حوزه‌ها مشاهده شدکه بر اساس سند بالادستی و قانون باید هر دستگاهی به وظایف خود آشنا باشد و آموزش‌های لازم به اعضا داده شود.
رئیس ستاد پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان کاشمر گفت امیدواریم حادثه و بحران اتفاق نیافتد ولی حادثه خبر نمی کند و امیدواریم با برگزاری این مانورها و تمرین ها ،درحوادث به موقع و خوب عمل کنیم تابتوانیم از خسارات و صدمات پیشگیری و کاهش دهیم .
 
 


منبع : زیرپرتال فرمانداری کاشمر
۱۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان