فرماندار شهرستان کاشمر
امیر دایی صراف
فرماندار شهرستان کاشمر

    .
۱۴۰۰/۰۷/۲۶

ویژگی های جمعیتی

ویژگیهای جمعیت : (آمار جمعیتی-جمعیت روستایی-شهری-عشایری-نرخ رشد)
بخش فرح دشت به مرکزیت روستای فرگ قلعه شامل روستاهای عارف آباد ،کاژغونه،رزق آباد ، فرگ ، قلعه بالا،قوچ پلنگ ،جردوی،بهاریه ،نای،فرشه، طاهر آباد،کلاته نای و حاجی رجب با  جمعیتی معادل 12958 نفر می باشد که بلحاظ سطح دسترسی و امکان ارتباط سایر روستاها با مرکز بخش پیشنهادی از وضعیت مناسبی برخوردار است. این بخش محدود است از شمال به بخش کوهسرخ از جنوب به شهرستان فیض آباد و از غرب به بخش مرکزی شهرستان کاشمر و دارای مساحت 439 کیلومتر مربع می باشد.
این بخش متشکل از 2 دهستان به نامهای 1- دهستان جردوی به مرکزیت روستای فرگ قلعه و 2- دهستان رزق آباد به مرکزیت روستای رزق آباد شامل 10 روستای بالای 20 خانوار یا 100 نفر جمعیت است.
جمعیت بخش پیشنهادی بر اساس آخرین سرشماری آمار نفوس و مسکن درسال1395 معادل 12958 نفر جمعیت روستایی درخود جای داده است و تعداد 4093 خانوار می باشد که از مجموع خانوارهای روستایی حدود 100 خانوار آنها عشایری می باشند که در روستاهای فرح آباد - حاجی رجب وکلاته نای  ساکن می باشند. همچنین بر اساس آمار مرکز بهداشت و درمان شهرستان در اسفند ماه 1399 این بخش دارای 14465 نفر جمعیت و 4461 خانوار می باشد.
ترکیب جنسی و نسبت جنسی:
از مجموع 12958 نفر جمعیت بخش  6501 نفر مرد و 6457 نفر زن بوده و نرخ رشد جمعیت 2/1 و تراکم نسبی آن 35 نفر در هر کیلومتر مربع است.


منبع : زیرپرتال فرمانداری کاشمر
۱۱۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان