فرماندار شهرستان کاشمر
مسلم ساقی
فرماندار شهرستان کاشمر

    .
۱۴۰۰/۰۶/۲۲

با حضور مدیرکل راه و شهرسازی

جلسه بررسی مسائل حوزه راه وشهر سازی شهرستان کاشمر برگزارشد

در جلسه ای  باحضور مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی فرماندار و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی مسائل حوزه راه شهرسازی شهرستان و مصوبات سفر اردیبهشت‌ماه مدیرکل راه و شهرسازی به شهرستان کاشمر  بررسی شد

فرماندار کاشمر دراین جلسه

فرماندار کاشمر در این جلسه با انتقاد از اینکه ما فقط مصوبات را در جلسات می‌خوانیم ولی باوجود پیگیری‌های شهرستانی به نتیجه نمی‌رسند، افزود: تمامی مصوبات سفر مدیرکل راه و شهرسازی در اردیبهشت‌ماه سال جاری به شهرستان تنظیم شده و به تائید معاونان مدیرکل رسیده است ولی اکنون اعلام می‌شود در آن جلسه موضوعات دیگری مطرح شده بود.

مسلم ساقی با انتقاد از اینکه اگر از سوی ادارات مربوطه در شهرستان برای به نتیجه رسیدن مصوبات کوتاهی صورت گرفته چرا تاکنون اداره کل راه و شهرسازی به ما اعلام نکرده است، گفت: بعد از ۶ماه که از مصوبات سفر استاندار می‌گذرد اکنون اعلام می‌شود همکاری از سوی شهرستان صورت نگرفته در صورتی که این اصلاً پذیرفتنی نیست.

وی گفت: این من هستم که در شهرستان باید پاسخگوی نارضایتی‌های مردم باشم، این سومین جلسه است که بعد از سفر استاندار به کاشمر پیگیر مصوبات مرتبط با اداره کل راه و شهرسازی می‌شویم اما هیچ کدام به نتیجه نمی‌رسد.

ساقی افزود: ما از اداره کل راه و شهرسازی مطالبه گر هستیم، اگر بخواهد وضعیت به همین منوال باشد از این به بعد هر مراجعه کننده‌ای که برای مشکلات حوزه راه و شهرسازی مراجعه کند، به استان می‌فرستیم.

وی تصریح کرد: مشکلات حوزه راه و شهرسازی در کاشمر بسیار زیاد است و جا ندارد که مصوبات و موضوعات جدیدی را مطرح کنیم.
 

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی در پایان جلسه گفت: آنچه را ما قصور کرده‌ایم می‌پذیریم، اما نباید یک‌ طرفه قضاوت کرد و فقط اداره کل راه و شهرسازی را مقصر جلوه داد.

عبدالمجید نژادصفوی تصریح کرد: گیریم که همکاران ما قصور کرده و اقدامی انجام نداده‌اند اما چرا شهرداری کاشمر که مطالبه گر بوده موضوعات را پیگیری نکردند و حتی یک‌ بار در این مدت با من تماس نگرفتند.

وی گفت: در خصوص کارهایی که تعهد ما بوده و انجام نشده عذرخواهی می‌کنم هر چند این عذرخواهی به درد مردم هم نمی‌خورد مشکلات داخل اداره را ما باید خودمان حل کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱ هزار پرونده دادگاهی در خراسان رضوی داریم که ۵۰۷۰ پرونده جاری است، بیان کرد: عضو کمیسیون‌های بسیاری در استان هستیم قرار نیست که اگر شهرداری درخواستی برای تغییر کاربری داشت بگویند اداره راه سنگ‌اندازی می‌کند باید روند قانونی طی شود.

وی تصریح کرد: وقتی قانون ابلاغ شده و باید پاسخگو باشم نمی‌توانم خلاف قانون کاری انجام دهم.
نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی افزود: باید برای پیگیری مصوبات سفر به منطقه ترشیز کارگروه ویژه‌ای گذاشته شود، با این وضعیت داریم به مردم خیانت می‌کنیم.

وی بیان کرد: حتی همان پل رزق‌آباد هم که قرار بود برای عبور احشام احداث شود تا کنون به نتیجه نرسیده است، باید در این خصوص تصمیم جدی گرفته شود.

وی گفت: این جلسه سوم برای پیگیری مصوبات سفر استاندار به منطقه است اما تمامی آن‌ها بدون نتیجه به پایان رسیده است.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی در این جلسه از مدیرکل راه و شهرسازی درخواست نمود و افزود: هر چه سریع‌تر یک رئیس جدید که حال پیگیری موضوعات و مشکلات را داشته باشد برای شهرستان کاشمر معرفی کنند.


دراین جلسه به دلیل عدم اجرای کامل و تاخیر در انجام مصوبات مقرر شد نماینده‌ای از سوی فرمانداری و اداره کل راه و شهرسازی برای پیگیری ۱۳ مصوبه حوزه راه و شهرسازی بصورت هفتگی پیگیر اجرایی شدن مصوبات باشند


منبع : زیرپرتال فرمانداری کاشمر
۲۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان