فرماندار شهرستان کاشمر
امیر دایی صراف
فرماندار شهرستان کاشمر

    .
۱۳۹۷/۰۱/۲۷

مرکز آموزش عالی کاشمر

http://ihekashmar.ac.irمرکز آموزش عالی کاشمر ( دانشگاه دولتی کاشمر) در آذر ماه سال 1390 با مجوز شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در رشته کارشناسی پیوسته علوم و مهندسی آب از میان داوطلبان کنکور سراسری  با تعداد 15 دانشجو تاسیس و شروع به کار نمود. در مهر ماه سال 1391 رشته کارشناسی ناپیوسته مهندسی آبیاری به رشته های مرکز اضافه و تعداد دانشجویان به 42 نفر افزایش یافت. در تیر ماه سال 1392 با حکم وزیر وقت وزارت علوم، دکتر محمد شبانی به عنوان رئیس مرکز آموزش عالی کاشمر منصوب گردید. با پیگیری های انجام گرفته، در مهر ماه سال 1392 ساختمان مرکز به محل جدید خود واقع در بلوار شهید مطهری نقل مکان کرده و در بهمن ماه همان سال رشته کارشناسی پیوسته علوم ورزشی با  تعداد 29 دانشجو به دو رشته دیگر اضافه گردید. در شهریور ماه 1393 با همکاری و مساعدت استانداری خراسان رضوی و فرماندار فهیم و دلسوز و پرسنل محترم فرمانداری شهرستان کاشمر، ساختمان تازه تاسیس فرمانداری واقع در بلوار سید مرتضی در اختیار مرکز قرار گرفت. در ضمن، رشته کارشناسی پیوسته مهندسی کامپیوتر نیز از مهر ماه سال 1393 با تعداد 46 دانشجو به سایر رشته های مرکز اضافه شد. رشته های علوم کامپیوتر و مترجمی زبان انگلیسی نیز از مهر ماه 1394 به لیست رشته های این مرکز اضافه گردید.
این مرکز در نظر دارد با توجه به طرح جامع خود، با ایجاد رشته های مهندسی عمران، علوم کامپیوتر، معماری، شهر سازی، حسابداری،   روانشناسی و غیره مرکز را به مجتمع و سپس دانشگاه تبدیل نماید.
در حال حاضر تعداد 500 دانشجوی دختر و پسر در 6رشته مذکور مشغول به تحصیل  می باشند. در ضمن،  تحصیل در این مرکز رایگان بوده و دانشجویان پذیرفته شده از میان داوطلبان کنکور سراسری می باشند.
در پایان، جا دارد از زحمات آقای دکتر محمدرضا رمضانی مقدم به عنوان اولین مسئول راه اندازی مرکز، آقای مهنــدس محمد سیرجانــی  به عنـــــوان دومیــن مسئـــول راه اندازی و تمامی روسای ادارات شهرستان کاشمر، شورای شهر و شهردار محترم که تلاشهای زیادی برای امورات این مرکز کشیده اند، تشکر و قدردانی گردد. امید آنکه در آینده ای نزدیک، به همت دلسوزان دیار ترشیز کهن، شاهـد گسترش روز افزون آموزش عالی رایگان در در این خطه از کشور باشیم.

ihekashmar.ac.ir


منبع : زیرپرتال فرمانداری کاشمر
۱۰۴۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان