فرماندار شهرستان کاشمر
مسلم ساقی
فرماندار شهرستان کاشمر

    .
۱۳۸۸/۰۱/۳۱

ارتباط با ما

اخبار شهرستان

 

کمیته های پنج گانه ستاد انتخابات دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان کاشمر تشکیل شد.
 
سید علیرضا نبوی ، معاون سیاسی اجتماعی شهرستان کاشمر ، بعنوان رئیس ستاد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در کاشمر ، طی احکامی کمیته های پنج گانه را تشکیل داد.
کمیته های پنج گانه انتخابات ریاست جهوری به شرح ذیل می باشد :
کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات
کمیته فناوری و اطلاعات
کمیته حقوقی و آموزش
کمیته حراست و امنیت
و کمیته تدارکات و پشتیبانی
سید نورالدین ترابی مسئول کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات عنوان کرد: تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ، این کمیته ها هر پانزده روز یکبار تشکیل می شود .
31 فروردین 88

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

سرمای اخیر  بیش از 90درصد ، به محصولات کشاورزی خسارت وارده کرده است.

 به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر ، با توجه به سرمای اخیر به کلیه محصولات زراعی و باغی در دو بخش مرکزی و کوهسرخ این شهرستان خسارت قابل ملاحظه ای وارد گردیده است که پیش بینی می شود کلیه محصولات کشاورزی اعم از انگور ، زردآلو ، بادام ، آلو ، آلبالو ، گیلاس ، هلو ، گردو ، گوجه سبز ، سبزی ، صیفی جات و جالیز بیش از 90 درصد خسارت دیده اند که خسارت وارده به جو و گندم و گیاهان علوفه ای کمتر مشاهده می گردد.

مهندس صوابی ، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر خسارت وارده به محصولات کشاورزی بخش مرکزی را 18.5 میلیارد تومان و خسارت وارده به بخش کوهسرخ را 11 میلیارد تومان اعلام کرد که جمعا به محصولات شهرستان 29.5 میلیارد تومان خسارت وارد شده است .

30 فروردین 88

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در سال جاری به 18 فقره پرونده نانوایان متخلف کاشمر رسیدگی شد.

در اولین جلسه کمیسون تعزیرات آرد و نان شهرستان کاشمر به 18 فقره پرونده نانوایان متخلف رسیدگی شد که طی آن نانوایان فوق بدلیل عدم عرضه نان مرغوب و بهداشتی ، تعطیلی خودسرانه ، کم فروشی ، عدم حضور متصدی و نیز عدم رعایت بهداشت جمعا به مبلغ 8812750 ریال جریمه نقدی و نیز کسر سهمیه آرد محکوم شدند.
همچنین طی این جلسه عنوان شد : در سال گذشته 8345 مورد بازرسی توسط بازرسین کمیسون تعزیرات آرد و نان انجام و به 100 فقره پرونده نانوایان متخلف رسیدگی شده است که طی آن 9940 کیلوگرم آرد غیر مجاز ضبط و متخلفین ملزم به پرداخت 60000000 ریال جریمه نقدی و کسر سهمیه آرد محکوم شدند. لازم به ذکر است 3 واحد نانوایی نیز به دلیل عدم عرضه نان مرغوب و بهداشتی پلمپ شدند .

26 فروردین 88  

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

شورای سلامت و امنیت غذایی در شهرستان کاشمر تشکیل شد.

طی این نشست که با حضور فرماندار شهرستان و دیگر مدیران ادارات برگزار شد کلیه فعالیت های صورت گرفته در این ستاد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.مهندس فتحی نیا ، فرماندار شهرستان کاشمر ضمن تقدیر از زحمات بی دریغ اعضای این ستاد خواستار بر طرف کردن نقایص و کاستی ها در استقبال و پذیرایی از زائران شد.

فرماندار شهرستان کاشمر با نامطلوب خواندن وضعیت مجموعه سید مرتضی افزود هم اکنون امکانات رفاهی و بهداشتی این مجموعه در شان مردم و زائران آن حضرت نیست و می بایست تا تابستان به وضعیت مغازه ها ، نانوایی و سرویس های بهداشتی سید مرتضی رسیدگی شود .وی مجموعه سید مرتضی را به عنوان قطب گردشگری کاشمر خواند و خواستار تحول در وضعیت این مجموعه شد. وی کمبود مراکز اقامتی را به عنوان یکی از مشکلات اصلی جذب گردشگر در شهرستان برشمرد. همچنین وجود یک مجموعه اقامتی رفاهی را در مسیرکوهسرخ-نیشابور ضروری دانست و خواستار تلاش بیشتر مدیران در جذب سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در طرحهای آبادانی در بحث گردشگری شهرستان شد .

مهندس فتحی نیا در حاشیه این جلسه با ابراز رضایت از بارندگی های امسال مجموع بارندگی های اخیر را تاکنون بیش از 130 میلی متر اعلام کرد و عنوان داشت : اگرچه بارندگی امسال درحد قابل قبولی بوده است اما بحران خشکسالی های اخیر موجب شده است که دشت کاشمر از نظر منابع آبی جزء 9دشت بحرانی کشور که با پدیده فرونشست روبرو هستند قرار بگیرد ، لذا لازم است توجه بیشتری در استفاده بهینه از منابع آبی صورت گیرد .
20فروردین88
 

  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جلسه بررسی عملکرد ستاد تسهیلات نوروزی در شهرستان کاشمر برگزار شد.

 
 
این نشست با هدف ارائه برنامه ها و اقدامات در نظر گرفته شده جهت هفته سلامت ، بررسی اقدامات نوروزی و بهداشت اماکن بویژه منطقه سیدمرتضی در محل فرمانداری شهرستان تشکیل شد.
دکتر مختاری ، جانشین شبکه بهداشت و درمان ، هفته سلامت را بهانه ای برای تاکید بر حفظ و تداوم سلامت جامعه عنوان کرد و خواستار هماهنگی بین بخشی نهادها و ارگان ها برای رسیدن به این هدف شد.
وی با بیان فعالیتهای درون بخشی این شبکه در هفته سلامت ، از انهدام اقلام غذایی منقضی ، نواختن زنگ سلامت در مدارس و همایش سلامت ، راهپیمایی عمومی در 19 فروردین ماه از میدان شهید غلامی تا سید مرتضی ، اطلاع رسانی و ایجاد چادرهای سلامت جهت ارائه خدمات وآموزش به مردم ، تحت عنوان فعالیتهای برون بخشی این سازمان خبر داد .
جانشین شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشمر از اقدامات صورت گرفته در ایام نوروز ، موارد زیر را یادآور شد :
 431 مورد بازدید اتفاقی از فروشگاهای موادغذایی که نقش بسزایی در بحث امنیت غذایی داشته است ، فعال بودن بیمارستانها در 24 ساعت شبانه روز وی همچنین به فعال بودن مرکز شماره 2 بهداشت و درمان جهت رفاه مزدوجین جوان و ارائه خدمات مربوطه به این عزیزان اشاره کرد .
دکتر مختاری با اشاره بر نظارت این شبکه بر تولید و عرضه مواد غذایی در شهرستان خواستار ارتباط و هماهنگی هر چه بیشتر سازمانها با این شبکه در واگذاری اماکن بویژه مکانهای عرضه مواد غذایی شد تا در جهت ارتقاء سلامت جامعه گامی اساسی برداشته شود.
وی با اشاره به وجود 57 بیمار دیالیزی در کاشمر عنوان کرد : حدود 50درصد از این افراد کلیه خود را از دست داده اند که می توان با پیشگیری های ساده از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری کرد.
نبوی معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری نیز ضمن تاکید بر حفظ و ارتقاء سلامت جامعه ، سلامت و امنیت را از نعماتی خواند که تا نبود آن احساس نشود قدر آن را نمی دانیم.
وی از راهکارهای حفظ سلامت را داشتن جامعه ای فعال یاد کرد و آن را جامعه ای خواند که ما را به سرمنزل مقصود برساند و این امر امکان پذیر نیست مگر با تعامل و همکاری همه نهادها و ارگانها که لازمه آن وحدت فی مابین است.
نبوی خاطر نشان کرد: ایران در بحث سلامت ، با کشور هایی که در گذشته با آنها در یک سطح بوده است قابل مقایسه نیست و همه آنها بر پیشرفت ایران در این زمینه لب به اعتراف گشوده اند . وی یادآور شد که نباید به همین بسنده کنیم زیرا افرادی که هم اکنون عهده دار سلامت این جامعه هستند ، افرادی توانمند و به جرات می توان گفت از بهره هوشی بالای برخوردارند و با بالاترین تحصیلات به جز خدمت به مردم به چیز دیگری نمی اندیشند.
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری با تاکید بر برنامه ریزی جهت فرهنگ سازی در طول سال ، خواستار فعال نگهداشتن بحث آموزش و اطلاع رسانی در جامعه شد و دلیل وقوع بسیاری از ناهنجاری ها و مشکلات را ناشی از عدم آگاهی و آموزش مردم خواند .
18فروردین88 

   -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

از خدمات ارائه شده‌ی ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان کاشمر بازدید شد.

مهندس خلیلی ، مدیر کل ارتباطات و فناوری استان به عنوان بازرس ستاد تسهیلات نوروزی و فرستاده استاندار خراسان رضوی از کلیه خدمات انجام شده و در دست اقدام این ستاد جهت رفاه حال زائرین و مسافرین نوروزی بازدید کرد.
مهندس خلیلی با اشاره به تاکید استاندار خراسان رضوی در سال جدید بر خدمت رسانی هر چه بیشتر به مسافرینی که جهت زیارت بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع) ، از شهرستان های استان گذر می کنند، افزود : دولت نهم علاوه بر انجام وظایف اصلی خود در خدمت رسانی به مردم ، تاکید جدی بر ارائه خدمات ویژه در ایام نوروز دارد و آن را یک تکلیف جدی خود می داند.
وی در ادامه این بازدید گفت : با ورود به کاشمر ، پویا و نمایان می شود که این شهرستان آماده استقبال و پذیرائی از زائرین محترم می باشد و امیدواریم که بتوانیم در جوار مرقد حضرت رضا(ع) خدمت گزاران شایانی برای زائرین آن حضرت باشیم .
مهندس فتحی نیا فرماندار شهرستان کاشمر نیز خاطر نشان کرد: کاشمر همه شرایط را جهت رفاه حال مسافرین نوروزی بالنسبه فراهم کرده است . وی  به برخی از خدماتی که اعضای ستاد نوروزی این شهرستان با تلاش شبانه روزی مهیا کرده اند همچون مباحث اسکان در مجتمع آموزشی رفاهی فرهنگیان شهرستان ، امنیت هرچه بیشتر مسافرین ، ارائه خدمات ارتباطی از قبیل کیوسک های تلفن همگانی سیار و سایر خدمات اشاره کرد.
فرماندار کاشمر عنوان کرد : ارزیابی ما بر این است که خدمات ارائه شده در سطح مطلوبی می باشد. وی اضافه کرد البته با توجه به حجم بالای مسافران و با توجه به ارائه این خدمات در یک دوره محدود ، نواقص و کاستی هایی نیز وجود دارد که از این بابت از این عزیزان پوزش می خواهیم و سعی در برطرف کردن آنها داریم .
وی از استقرار اکیپ های ویژه جهت نظر سنجی در رابطه مسافرین خبر داد و خواستار آن شد تا زائرین و مسافرین با انتقادات و پیشنهادات سازنده خود شهرستان را در بهبود هر چه بیشتر خدمات رسانی همراهی و مساعدت کنند.
شرافتی ، رئیس سازمان هلال احمر شهرستان و مسئول ستاد تسهیلات نوروزی یاد آور شد : کلیه امکانات موجود در شهرستان ، اعم از امکانات ترابری ، شهرداری ، نیروی انتظامی و سایر ارگان ها ، جهت ارائه خدمات بکار گرفته شده است و در مجموع تمامی ادارات و نهادها با تمام توان بسیج شده اند و تلاش می کنند تا مسافرین اوقات خوبی را در شهرستان بسر ببرند و با خاطره خوش از این دیار سفر کنند .     29/12/87

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بیش از 35 هزار اصله نهال در شهرستان کاشمر توزیع می شود. 

همزمان با 15 اسفند و آغاز هفته منابع طبیعی بیش از 35 هزار اصله نهال در بین مردم شهرستان کاشمر توزیع می شود.
مهندس مظفر جلالی ، رئیس سازمان منابع طبیعی شهرستان کاشمر با بیان این مطلب گفت : این تعداد نهال در قالب طرح نهضت سبز توزیع می شود و عمدتا از نوع درختان غیرمثمری همچون کاج ، سرو ، صنوبر و دیگر انواع درخت می باشد. وی اضافه کرد : توزیع نهال در شهرستان از اول اسفند ماه آغاز شده است که تاکنون بیش از 50 درصد از نهال ها توزیع شده است.
رئیس سازمان منابع طبیعی شهرستان با تاکید بر حفظ مراتع و جلو گیری از تخریب پوشش گیاهی منطقه ، خاطر نشان کرد:
با توجه به سرمای بی سابقه سال گذشته و صدمات فراوانی که به گونه های گیاهی شهرستان وارد شده بود ، درختان پارک جنگلی سید مرتضی ، ازدست رفته تلقی می شد که با بکار گیری شیوه اصولی آبیاری و کوددهی مناسب ، این درختان از خطر خشک شدگی رهایی یافته اند . وی تعداد درختان خشک شده‌ی پارک جنگلی سید مرتضی را کمتر از عدد انگشتان دست عنوان کرد.
حجه الاسلام والمسلمین یعقوبی، خطیب جمعه شهرستان کاشمر ضمن شرکت در مراسم درختکاری این روز گفت :
اگر مسئله منابع طبیعی را نادیده بگیریم شرایط زیست و حیات را در کره زمین نه تنها برای انسان بلکه برای همه جانداران از بین برده ایم. منابع طبیعی زیبایی و شیدایی کره زمین را فراهم می کند و اگر در مکانی این طبیعت الهی نباشد ، آنجا دیگر جای زندگی نیست.
خطیب جمعه شهرستان کاشمر ، منابع طبیعی را اصلی ترین منبع توسعه زندگی برشمرد و تاکید کرد : در بخش های مختلف شاهد اقدامات اساسی و کارشناسانه خدمتگزاران نظام در دولت هستیم بطوریکه حتی دور افتاده ترین روستاها نیز مورد توجه و حمایت دولت قرار گرفته و دهها میلیون تومان جهت حفظ و حراست از منابع طبیعی این مناطق هزینه می شود تا مردم به ادامه زندگی در آن محل امیدواری بیشتری یافته و از این مواهب خدادادی لذت ببرند.    15/12/87

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

فرماندار کاشمر از فعالیت های کمیته امداد امام خمینی ره شهرستان بازدید کرد.

همزمان با 14 اسفند ماه ، سالروز تشکیل کمیته امداد امام خمینی ره فرماندار شهرستان کاشمر به همراه چند تن از مسئولان ، از کمیته امداد این شهرستان بازدید کردند.
مهندس فتحی نیا با حضور در بین دانش آموزان مجتمع فرهنگی تربیتی 15 شعبان وابسته به کمیته امداد امام خمینی ره عنوان کرد:
امام خمینی ره با تدبیر هوشمندانه خود درپایه گذاری کمیته امداد، دستگیری و توجه به محرومان را سرلوحه نظام جمهوری اسلامی قرار دادند و به برکت این تدبیر با گذشت 30 سال از تاسیس کمیته امداد امام خمینی ره ، این نهاد کارنامه ممتازی در جهت کمک و همیاری محرومان جامعه از خود نشان داده است و برکات و خدمات آن در جای جای ایران اسلامی گسترده و مشهود می باشد.
فرماندار شهرستان هم چنین از ویژگی های بارز جمهوری اسلامی ایران را ، وجود سه رکن رهبری ، دین و حضور مردم برشمرد و افزود تاکنون این 3ویژگی انقلاب را از هرگونه آسیب و گزند حفظ کرده است و مادامی که این سه اصل در کنار یگدیگر باشند انقلاب اسلامی از صدمات و آسیب ها مصون خواهد ماند و با سرعت هرچه بیشتر مسیر خود را می پیماید .
مهندس فتحی نیا با اشاره به توطئه های دشمنان در جهت تضعیف نظام و بدبین ساختن مردم نسبت به انقلاب و آرمان های آن خاطر نشان کرد: مردم با اتحاد و پرهیز از تفرقه و حمایت همه جانبه از ولایت فقیه این توطئه های دشمنان را خنثی می کنند. 
شاهپسند، قائم مقام حمایتی کمیته امداد امام خمینی شهرستان کاشمر طی گزارشی از عملکرد 11 ماهه این نهاد در سال 87 عنوان کرد : بیش از 30 میلیارد ریال به مددجویان این مرکز پرداخت شده و نیز حدود 3 میلیارد و 600میلیون ریال در بعد خدمات فرهنگی ، عمرانی و درمانی مددجویان تحت پوشش هزینه شده است.
وی با اشاره به این که این سازمان با هزینه حدود 260 میلیون تومان ، 1720 نفر را در خودکفایی و طرح اشتغال زایی کمک رسانی کرده است افزود : تاکنون 125 فقره جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش این مرکز اهدا شده است .
شاهپسند هم چنین اعطای 830 فقره وام قرض الحسنه کارگشایی به مبلغ 166 میلیون تومان را از دیگر فعالیت های این مرکز برشمرد و یاد آور شد تعداد 23 هزار بن خرید کالا به ارزش 11 میلیارد و 520 میلیون ریال در شرف توزیع می باشد .   14/12/87
 منبع :
۲۵۵۳


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان