فرماندار شهرستان کاشمر
مسلم ساقی
فرماندار شهرستان کاشمر

    .
۱۳۹۹/۰۵/۰۸

با حضور سفیر ایران در افغانستان؛

جلسه شورای مشورتی دیپلماسی اقتصادی خراسان رضوی برگزار شد

جلسه شورای مشورتی دیپلماسی اقتصادی خراسان رضوی با حضور سفیر ایران در افغانستان برگزار و آخرین وضعیت همکاری‌های اقتصادی با کشور افغانستان و مشکلات پیش روی توسعه مراودات خارجی استان نیز مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، جلسه شورای مشورتی دیپلماسی اقتصادی استان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی، سفیر ایران در افغانستان و جمعی از فعالین بخش خصوصی در محل استانداری برگزار شد و آخرین وضعیت همکاری‌های اقتصادی با کشور افغانستان و مشکلات پیش روی توسعه مراودات خارجی استان نیز مورد بررسی قرار گرفت.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در این جلسه با اشاره به اینکه بالغ بر 50 درصد از صادرات استان به کشور افغانستان اختصاص دارد، افزود: همچنین بالغ بر 40 درصد از مجموع صادرات کشور به افغانستان نیز به این استان اختصاص دارد لذا خراسان رضوی در حوزه افغانستان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
علی رسولیان با بیان اینکه کشور افغانستان تاثیرات مهمی بر اقتصاد خراسان رضوی دارد، اضافه کرد: عمده تجار و بازرگانان کشور افغانستان در مشهد مستقر و فعال هستند و بخش عمده‌ای از صادرات خدمات فنی و مهندسی به کشور افغانستان هم از طریق فعالین خراسان رضوی انجام می‌شود.
در ادامه این جلسه بهادر امینیان سفیر ایران در افغانستان نیز به تشریح آخرین وضعیت حوزه‌های سرمایه‌گذاری و اقتصادی بین دو کشور پرداخت و در خصوص گسترش همکاری بخش خصوصی و دولتی دو کشور پیشنهادات خود را مطرح کرد.
افراد فعال شاخص در حوزه افغانستان حاضر در خراسان رضوی نیز در این جلسه به آخرین موانع و مشکلات تجارت و سرمایه‎‌گذاری بین دو کشور اشاره و  پیشنهادات خود را در این زمینه بیان کردند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۲۴۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان