فرماندار شهرستان کاشمر
مسلم ساقی

 

    .
۱۳۹۹/۰۴/۲۱

باند دوم محور شادمهر به کاشمر مهم‌ترین پروژه‌ شهرستان

 نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی در جلسه بررسی مشکلات و مسائل راه وشهرسازی شهرستان گفت: پروژه شادمهر به کاشمر و ادامه آن به سمت بردسکن و انابد از مهم‌ترین پروژه‌های شهرستان است. تاکنون در این محور افراد بسیاری به دلیل تصادفات جان خود را از دست داده‌اند.

حجت‌الاسلام جواد نیک‌بین افزود: پولی که طی این ۱۰ سال به خاطر دیه افرادی که در این جاده کشته شده‌اند، پرداخت شده با اعتبار کنونی بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان می‌شود؛ در صورتی که احداث کل باند دوم این محور در گذشته این میزان هزینه نداشته است.

وی تصریح کرد: از نظر اقتصادی و اجتماعی باند دوم شادمهر به کاشمر و ادامه آن به سمت انابد باید هر چه سریع‌تر تکمیل شود. البته در بازدیدی که با وزیر راه و شهرسازی داشتم، قول دادند بعد از بین رفتن ویروس کرونا از محور بازدید داشته باشند.

نیک‌بین افزود: تلاش می‌شود تمام اعتباری که برای امسال اعلام شده، تخصیص یابد. امیدواریم طی ۲ تا ۳ سال آینده پروژه باند دوم محور شادمهر به کاشمر تکمیل شود.

شهردار کاشمر در این جلسه گفت: در قطعه اول باند دوم محور کاشمر به شادمهر ۱۰ کیلومتر توسط شهرداری احداث شد. برای انجام این پروژه با وجود اینکه انجام شده اما هنوز ۸ میلیارد تومان از اداره کل راه و شهرسازی مطالبات داریم که پرداخت نشده است.

جعفر سلیمانی افزود: از سال ۹۶ که در این محور هزینه کردیم و از سویی هزینه میلگرد افزایش بسیاری داشته، تاکنون مطالبات شهرداری پرداخت نشده و اکنون پیمانکار بعدی همین پروژه را با هزینه ۴۰ میلیارد تومانی ادامه می‌دهد.

وی اظهار کرد: با وجود اینکه ۵۲ دستگاه پل و زیرگذر در این محور احداث کرده‌ایم ولی معاون مدیرکل راه و شهرسازی می‌گوید شهرداری کاری انجام نداده که این حرف نادرستی است.

شهردار کاشمر در ادامه به وضعیت پروژه مسکن مهر اشاره کرد و افزود: چون زیرساخت و آماده‌سازی این پروژه به شرکت‌ها واگذار شده بود و از سویی شرکت‌ها نیز پول را از متقاضیان گرفته بودند، اما ۵۰ درصد کار نا تمام مانده است.

وی مطرح کرد: حدود ۳۰۰۰ خانوار در مسکن مهر به دلیل فراهم نشدن زیرساخت‌ها دچار مشکلات جدی هستند و از نبود امکانات رنج می‌برند. هر خانوار ۱.۵ میلیون تومان هزینه آماده‌سازی را به شرکت داده ولی آن‌ها هزینه نکرده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی در این سفر از پروژه احداث باند دوم محور کاشمر به سه‌راهی شادمهر به طول ۲۰ کیلومتر، اراضی طرح اقدام ملی مسکن و فرودگاه فوق سبک بخش خصوصی کاشمر نیز بازدید نمود.


منبع : زیرپرتال فرمانداری کاشمر
تعداد بازدیدها : ۲۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۱۵۹
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۶۷ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۹۱ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۲۴۵۸۱ نفر
تعداد کاربران مهمان ۵۴ نفر
آماربازدیدکنندگان