فرماندار شهرستان کاشمر
مسلم ساقی

 

    .
۱۳۹۹/۰۴/۲۱

تاکید فرماندار بر لزوم احداث کمربندی کاشمر

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مدیرکل راه وشهرسازی خراسان رضوی در سفر به شهرستان کاشمر از روند اجرای پروژه دوبانده شدن محور کاشمر به شادمهر بازدید نمود.
همچنین در جلسه ای که با حضور مدیرکل راه وشهرسازی ،فرماندار و نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران اجرایی برگزارشد مشکلات و مسائل راه وشهرسازی شهرستان کاشمر بررسی شد.
فرماندار کاشمر در این جلسه گفت: هم‌زمان با شروع قطعه دوم محور کاشمر به شادمهر باید مناقصه قطعه سوم هم برگزار شود تا کار به تاخیر نیفتد. در قطعه اول با وجود مشکلاتی که بود با پیگیری‌هایی که صورت گرفت و تلاش شهرداری به نتیجه رسید.
مسلم ساقی ابراز امیدواری کرد با پیگیری‌های نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی برای تخصیص به‌موقع اعتبارات ۲۰ کیلومتر قطعه دوم طی ۱۷ تا ۱۸ ماهه آینده به بهره‌برداری برسد.
وی گفت: به دلیل اقدامات صورت گرفته داخل شهر و محور کاشمر به شادمهر سال ۹۸ به نسبت سال قبل‌تر تصادفات فوتی در این شهرستان ۱۱ نفر کاهش داشته است.
فرماندار کاشمر همچنین عنوان کرد: به علت نداشتن کمربندی تردد کامیون‌ها از داخل شهر انجام می‌شود که این بسیار خطرناک بوده و موجب مزاحمت مردم است. انتظار داریم هرچه زودتر نسبت به احداث کمربندی کاشمر اقدامات و مطالعات لازم صورت گیرد.
درادامه ابک مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: اگر چه آن‌گونه که انتظار بود شهروندان کاشمری از طرح ملی اقدام مسکن استقبال نکردند اما اگر برای احداث مسکن با کمبود زمین مواجه شویم، سند واگذاری زمین‌های دولتی که به نام دانشگاه‌ها و ادارات دولتی زده شده اما تاکنون پروانه نگرفته‌اند و عملیات اجرایی در آن‌ها شروع نشده، باطل و برای ساخت منازل طرح اقدام ملی مسکن استفاده می‌شود.
قدرت الله ابک، عنوان کرد: در این سفر ابتدا از نزدیک محور شادمهر به کاشمر مورد بازدید قرار گرفت. همچنین مقرر شد طی چند روز آینده گزارش مدونی از کل محور، وضعیت و نقشه آن در آینده تهیه و هفته آینده برای وزیر راه و شهرسازی ارسال شود تا در جلسه‌ای که به زودی برگزار می‌گردد، از آن دفاع کرده تا با تخصیص به موقع اعتبارات، باند دوم محور هر چه سریعتر به نتیجه برسد.
وی ادامه داد: اگر چه با توجه به گفته پیمانکار برای ۲۰ کیلومتر قطعه دوم محور به ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است اما با توجه به مشکلاتی که در اعتبارات داریم، باید این محور به ۲ قطعه ۱۰ کیلومتری تقسیم شود تا برای تخصیص اعتبارات با مشکل مواجه نشویم. اگر سقف پیمان پر شود، شاید هیچ قطعه‌ای از این محور به اتمام نرسد. اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی برای حل اختلافات این اداره کل با شهرداری کاشمر برای حجم کار انجام شده در ورودی کاشمر پیشنهاد داد تا طی مدت یک هفته هیات ۳ نفرهای شامل کارشناس رسمی دادگستری، کارشناس شهرداری و کارشناس بی‌طرف تشکیل شود و هر چه رای صادر شد، تعهد اداره کل راه و شهرسازی به شهرداری کاشمر برای میزان پرداخت مطالبات باشد.
ابک بیان کرد: برای اینکه در جهت آماده‌سازی زیرساخت‌های مسکن مهر کاشمر وارد شویم، باید مصوبه شورای مسکن را داشته باشیم. با توجه به اینکه گفته می‌شود مردم پول آماده‌سازی را به شرکت داده‌اند ولی این پول هزینه نشده، باید گزارشی در این خصوص تهیه و مشخص شود که اگر پولی برای ایجاد زیرساخت‌ها از ساکنان مسکن مهر گرفته شده چرا تاکنون هزینه نشده است. توجیه‌پذیر نیست که بگوییم شهروندان پول را دادند ولی مشخص نیست یک نفر پول را چه کرده است. از سویی تامین ۲۰ میلیارد تومان برای آماده‌سازی زیرساخت‌ها برای ما هزینه بسیار سنگینی است.
وی تأکید کرد: ابتدا باید مشخص شود پول‌هایی که ساکنان مسکن مهر داده‌اند، چه شده است. سپس اعلام شود اداره کل راه و شهرسازی برای زیرساخت‌ها تا کنون چه میزان هزینه کرد و اینکه باید برآورد ریالی نسبت به هزینه مورد نیاز برای ایجاد زیرساخت‌ها انجام شود و شهرداری هم پای‌ کار بیاید.
مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی در ادامه با اشاره به اینکه مردم کاشمر از طرح اقدام ملی مسکن استقبال نکردند، افزود: باید هر چه سریع‌تر پالایش کسانی که ثبت‌نام کردند، انجام شود و کارها هرچه سریع‌تر پیش رود.
وی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود از حدود ۱۷۷۷ نفری که ثبت‌نام کردند، فقط حدود ۵۰ درصد تائید شوند. زمینی که برای اجرای این طرح در کاشمر پیش‌بینی شده، یک هکتار برای ساخت ۱۷۷ واحد با تراکم ۵ طبقه است.
 


منبع : زیرپرتال فرمانداری کاشمر
تعداد بازدیدها : ۲۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۲۰۶
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۷۰ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۹۱ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۲۴۶۲۸ نفر
تعداد کاربران مهمان ۵۰ نفر
آماربازدیدکنندگان