فرماندار شهرستان کاشمر
مسلم ساقی
فرماندار شهرستان کاشمر

    .
۱۳۹۹/۱۱/۳۰

۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در سال جاری در حوزه مدرسه سازی هزینه شده

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نشست معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با خیرین شهرستان کاشمر در مرکز آموزش رفاهی فرهنگیان برگزارشد
مسلم ساقی فرماندار شهرستان کاشمر با اشاره به نگاه و دغدغه اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان مبنی بر فراهم کردن زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری گفت: نگاهمان در حوزه آموزش و پرورش هزینه‌ای نیست، بلکه سرمایه گذاری است چرا که معتقدیم مدارس مراکز تربیت نیروی انسانی مورد نیاز در جامعه است.
مسلم ساقی با اشاره به اینکه حضور خیرین در حوزه‌های مختلف مثال زدنی است، ابراز کرد: تنها در موضوع کرونا، خیرین و نیکوکاران کاشمری ۸۴ میلیارد ریال در قالب تهیه و توزیع کمک‌های مومنانه و بسته‌های معیشتی برای خانواده‌های نیازمند و ساکنین مناطق محروم اهدا کردند.
فرماندار کاشمر بر ضرورت بستر لازم و ایجاد اعتماد برای مشارکت خیرین تاکید کرد و یادآور شد: با توجه به اینکه توسعه و ارتقای فضاهای آموزشی در مناطق محروم و کم برخوردار باید بیشتر باشد، امیدوارم با حضور رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، کشور بتوانیم گام‌هایی در این حوزه برداریم.
درادامه معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اینکه با پیگیری و رایزنی‌ها موفق شدیم اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش را از ۱.۵ درصد سهم عمرانی کشور در سال ۹۶ به ۵ درصد افزایش دهیم، اظهار کرد: سهم ما از اعتبارات استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی ۵۰ درصد است که ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای نوسازی مدارس آورده دارد.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اینکه دولت مکلف شده ۹ میلیارد تومان برای ساخت مدرسه در مناطق محروم با اولویت مسکن مهر تامین کند، گفت: خیرینی که در حوزه مدرسه‌سازی مشارکت می پ‌کنند، اقدامشان با سایر حوزه‌ها متفاوت است، چرا که مدرسه متفاوت با سایر فضاهاست و در آن آینده جامعه رقم می‌خورد.
وی با بیان اینکه خیرین در سال جاری متعهد شدند که ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در حوزه مدرسه‌سازی مشارکت کنند، بیان کرد: این میزان تعهد در سال گذشته هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است که از رشد هزار میلیاردی برخوردار بوده است.
رخشانی مهر با تاکید بر اینکه در راستای توسعه فرهنگ مدرسه‌سازی در کشور اقدام به اجرای طرح آجر به آجر کردیم، خاطرنشان کرد: در قالب این طرح افراد علاقمند به مشارکت در امر مدرسه‌سازی می‌توانند با خرید یک آجر به ارزش هزار تومان در این طرح شرکت کنند.
وی با اشاره به مشارکت ۶۰۰ هزار نفر در قالب این طرح گفت: در طرح "آجر به آجر" ۲۰۰ هزار نفر و در پویش "من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من" ۴۰۰ هزار نفر مشارکت کردند و امیدواریم به افق این طرح که مشارکت ۵ میلیون نفر است دست یابیم.
معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به افزایش سهم دولت در پروژه‌های خیرساز، اظهار کرد: بر اساس قانون بودجه سال جاری، ۲ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان برای مشارکت با خیرین اختصاص یافت که سهم خراسان رضوی از این رقم ۱۵۰ میلیارد تومان بوده است.
وی با اشاره به تکرار این سهم اعتبار در بودجه سال ۱۴۰۰ تاکید کرد: بنا داریم سهم خراسان رضوی را از محل این اعتبارات در سال آینده نسبت به امسال افزایش دهیم.
رخشانی مهر با اشاره به اینکه از سال ۹۶ تاکنون ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان با خیرین مشارکت کردیم، افزود: طی سال جاری نیز ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در حوزه مدرسه سازی هزینه شده است.
 وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم بر اساس قانون با رعایت سهم ۳۰درصدی خیرین در مناطق روستایی و ۵۰ درصدی خیرین در مناطق شهری پروازهای تخریب و بازسازی بیشتری احداث کنیم.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اینکه در سال ۸۹ حدود۷۰ درصد و در سال ۹۵ حدود ۳۰ درصد مدارس کشور تخریبی و نیازمند مقاوم سازی و نوسازی بودند، ابراز کرد: با تلاش‌ها و اقداماتی که در این زمینه با مشارکت و حمایت خیرین انجام شده، امروز ۱۹.۵ درصد مدارس کشور تخریبی است که امیدواریم با مشارکت خیرین نیز هیچ مدرسه تخریبی نداشته باشیم.
وی همچنین از بسته شدن پرونده بخاری‌های نفتی در کشور خبر داد و تأکید کرد: تا پایان سال ۱۴۰۰ موضوع بخاری گازی را در مدارس، کشور حل خواهیم کرد.
رخشانی مهر یادآور شد: از سال ۱۴۰۰ نیز اصلاح سیستم‌های گرمایشی فرسوده مدارس با تخصیص اعتبار مورد نیاز در دستور کار قرار می گیرد.
 


منبع : زیرپرتال فرمانداری کاشمر
تعداد بازدیدها : ۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان