فرماندار شهرستان کاشمر
مسلم ساقی

 

    .
۱۳۹۸/۰۷/۱۵

پیام وزیر جهاد کشاورزی به اولین همایش روز جهانی پنبه در کاشمر

وزیر جهاد کشاورزی در پیامی به اولین همایش ملی روز جهانی پنبه که با حضور مسؤولان و کارشناسان کشوری و استانی که در مجتمع فرهنگی هنری سرو کاشمر برگزار شد با تبریک روز جهانی پنبه و قدردانی از زحمات دست اندرکاران این همایش، گفت: پنبه به عنوان محصول راهبردی در ضروری‌ترین معارف جامعه اعم از پوشاک، روغن، خوراک دام و سایر محصولات صنعتی نقش مهمی در اقتصاد ملی و حفظ اشتغال دارد.
در پیام محمود حجتی که آن را رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی قرائت کرد، تاکید شده است: در شرایط فعلی و به منظور کاهش فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم، دستیابی به توسعه پایدار یک ضرورت انکار ناپذیر است. اگرچه اقدامات سال‌های آخر امیدبخش بوده اما حجم نیازها و فرصت‌های پیش رو برای پایداری تولید این محصول فراتر از اقدامات موجود است.
در این پیام آمده است: سوابق درختان صنعت پنبه کشور، مسؤولیت ما را در بهبود شرایط آن و تقویت زنجیره ارزش پنبه از مزرعه تا صنعت سنگین می‌کند و دستیابی به این مهم و تداوم آن جز با مشارکت همکاری و تعامل صنعت و تشکل‌ها میسر نمی‌شود بنابراین برای مهیا کردن زمینه توسعه پایدار پنبه، افزایش عملکرد، بهبود کارایی مصرف آب، توسعه ضریب مکانیزاسیون و انتقال فناوری از راهبردهای اساسی است که انتظار می‌رود در ستاد و سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها در دستور کار قرار گیرد.
وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرده است: امید دارم این نشست، فرصتی فراهم کند تا بار دیگر توجهات به سمت محصول ارزشمند پنبه جلب و با همکاری همه جانبه مسؤولان و بخش خصوصی در زنجیره تولید و بازرگانی تصمیمات مؤثری در زمینه ارتقاء به کشور اتخاذ شود.
 


منبع : زیرپرتال فرمانداری کاشمر
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۲۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان