فرماندار شهرستان کاشمر
محمد علی نبی پور

    .
۱۳۹۷/۱۰/۱۷

فرماندار کاشمر تاکید نمود

مربیان پرورشی در حوزه نشاط اجتماعی و ایجاد امید برای دانش‌آموزان باید تلاش کنند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری  همایش توانمندسازی نیروهای پرورشی قطب شهید مدرس در محل سالن همایش‌های فرهنگیان کاشمر با حضور فرماندار کاشمر و معاون پرورشی اداره کل اموزش و پرورش خراسان رضویبرگزار شد
نبی پور فرماندار و رئیس شورای اموزش و پرورش شهرستان کاشمر اظهارداشت : شاید در طی این سال‌ها آن‌گونه که باید نتوانستیم در حوزه پرورشی موفق باشیم اما از مهم‌ترین مباحث انقلاب اسلامی در حوزه آموزش و پرورش تاکید بر پرورش با نگاه به آموزش بوده است.

فرماندار کاشمر عنوان کرد: در سال‌های اخیر هجمه‌هایی علیه آموزش پرورش بود به طوری‌که در مقطعی حتی برخی این اجازه را به خود دادند و خواستند فرزندان را به آموزش و پرورش نفرستند و مدارس خانگی درست کنند. این افراد حیثیت مجموعه آموزش و پرورش کشور را به دلیل برخی مسائل سیاسی زیر سوال بردند.

نبی‌پور گفت: به رغم تمام محدودیت‌ها و مشکلات اما مربیان پرورشی در حوزه نشاط اجتماعی و ایجاد امید برای دانش‌آموزان باید تلاش بیشتری کنند.
درادامه معاون پرورشی اداره کل اموزش و پرورش خراسان رضوی  اظهارداشت براساس تحقیقی که سال قبل در خصوص شناسایی آسیب‌های اجتماعی جامعه دانش‌آموزی صورت گرفت اولین و شکننده‌ترین آسیب پرخاشگری و خشونت بود.پرخاشگری در میان دانش‌آموزان ناحیه شش مشهد که ظاهرا ناحیه‌ای متمول است از پرخاشگری دانش‌آموزان منطقه تبادکان که بخشی از حاشیه شهر محسوب می شود، بیشتر است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه پرخاشگری از ناکامی‌ها نشأت می‌گیرد و این موجب می‌شود افراد به خشونت روی آورند، اظهار کرد: جز ترویج شادی‌های مباح نمی‌توان دانش‌آموزان را از این وضعیت نجات داد. هرچند هر موسیقی را تائید نمی‌کنیم اما این‌که شادی را از دانش‌آموزان بگیریم نیز مورد تائید نیست؛ می‌شود در یکی از ایام‌الله و جشن‌های مذهبی بدون موسیقی مجلس شاد برگزار کرد.

مالک اشرفی افزود: چهره دین، چهره‌ای کاملا عبوس نیست که با بسیاری از شادی‌های دانش‌آموزان مخالفت می‌کنیم. با مشکلات موجود چاره‌ای نداریم جز این‌که عالم دانش‌آموزی را به سمت یک سری برنامه‌های شاد ببریم چون افراد شاد کمتر به سمت آسیب‌های اجتماعی می‌روند.

وی ادامه داد: نمی‌دانیم مربی پرورشی باید مسابقات را برگزار کند یا فقط بخشنامه‌ها را بخواند و جواب دهد. از سویی چون هنوز انجمن اولیاء، بسیج، اموربانوان و عفاف و حجاب جلوی بخشنامه‌های خود را نگرفته‌اند اعلام کرده‌ایم اگر این بخشنامه‌ها توضیحی بوده و جنبه صوری داشتند، هیچ مربی الزام به پاسخ ندارد.

مالک اشرفی با اظهار تاسف از اینکه هر نامه بلاصاحبی که می‌آید به معاونت و مربی پرورشی ارجاع داده می‌شود، افزود: هرچند می‌خواستند پست معاونت پرورشی را حذف کنند اما با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص اهمیت مسائل پرورشی اولین استانی بودیم که هیچ پست معاونت پرورشی را حذف نکردیم.

معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: مربیان پرورشی که در ساعات تفریح بخواهند در داخل دفتر مدرسه بنشینند هیچ لطفی نمی‌کنند؛ باید به صحن حیاط رفته و به حرف‌های دانش آموزان گوش دهند تا مقداری آسیب‌های موجود را کاهش دهند.

وی در ادامه اظهار کرد: هر چند گرفتن کد برگزاری اردو سخت است و افرادی که در تهران این سامانه را راه‌اندازی کرده‌اند، اشتباه کرده‌اند ولی هیچ اردویی بدون مجوز نباید برگزار شود؛ اگر در این اردوها اتفاقی بیفتد هیچ کس از مربیان دفاع نخواهد کرد.

وی در پایان فعالیت شوراهای دانش‌آموزی مدارس را اقدام بسیار خوب دولت اصلاحات ذکر کرد و گفت: شوراهای دانش آموزی هم بال اجرایی توانمند مدیر مدرسه هستند و هم دانش‌آموز، تربیت اجتماعی را خودش تجربه می‌کند.
 


منبع : زیرپرتال فرمانداری کاشمر
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۲۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان